17952689 10212873901306365 8872610580699073178 n1st City Cycling's Joel Bass was 1st in the 40+ 4s, and Lee's Cyclery's Ryan Korzyniowski was 3rd.

NoCo and SoWyo had a great showing at the Classico de Rio Grande.  Lots of podiums. 

Full results can be found here:https://www.coloradocycling.org/results/road#year=2017&eventId=2023&resultsetId=sum

GROUP PLACE FIRST NAME LAST NAME TEAM
MM 40+ 1-2-3 5 Brad Loyd FCCT- Remote Geo
MM 40+ 1-2-3 10 Greg Scanlan FCCT- Remote Geo
MM 40+ 1-2-3 11 Mike Hegdal FCCT- Remote Geo
MM 40+ 1-2-3 14 Dane Emde Modern Market Racing p/b GR Capital Partners
MM 40+ 1-2-3 16 Matthew Skrdla FCCT- Remote Geo
MM 40+ 1-2-3 19 Walter Durrer FCCT- Remote Geo
MM 40+ 1-2-3 23 Matt Blakely FCCT- Remote Geo
MM 40+ 3-4 4 Rod Unverrich Modern Market Racing p/b GR Capital Partners
MM 40+ 3-4 16 Zack Mozer Lee's Cyclery-Trek Bikes
MM 40+ 3-4 41 Greg Eddy Team Rio Grande
MM 40+ 4 1 Joel Bass NCCP-First City Cycling Team
MM 40+ 4 3 Ryan Korzyniowski Lee's Cyclery-Trek Bikes
MM 40+ 4 6 Wolfgang Bangerth Peloton-Specialized Cycling Team
MM 40+ 4 7 Clinton Waara NCCP-First City Cycling Team
MM 40+ 4 19 Mick Occhiato NCCP-First City Cycling Team
MM 40+ 4 --- Rudy Schuster Unattached
MM 40+ 5 2 Kevin Limbaugh Team Rio Grande
MM 40+ 5 9 Kerry Tasa Unattached
MM 40+ 5 --- Vince DeGrazio Spradley Barr Wind Chill Cycling
MM 40+ 5 --- Darcy Speer ChristianCycling
MM 50+ 1-2-3 22 James Dickerson Great Divide Brewing Company
MM 50+ 4 6 Blair Oliver Lee's Cyclery-Trek Bikes
MM 50+ 4 18 Bryce Wemple Lee's Cyclery-Trek Bikes
MM 50+ 4 --- Patrick O'Donnell Natural Grocers by Vitamin Cottage Inc
MM 50+ 4-5 3 Duane McFadden Spradley Barr Wind Chill Cycling
MM 50+ 4-5 4 George Schochtert Spradley Barr Wind Chill Cycling
MM 50+ 4-5 --- Brent Huser Unattached
MM 60+ 5 Tony Riccio Old School Industries
MM 60+ 7 Jeff Ray Natural Grocers by Vitamin Cottage Inc
MM 60+ 18 Kim Workman Sklar Masters Racing
MM 60+ 19 Carlos Alers Spradley Barr Wind Chill Cycling
MM 60+ 20 Carl Reed Team Rio Grande
MW 40+ 2 JJ Laughon Team Rio Grande
MW 40+ 4 Molly Soasey Team Rio Grande
MW 50+ 3 Nancy McElwain Team Rio Grande
MW 60+ 1 Sandra North ALP Cycles Racing
MW 60+ 2 Ruth Alexander Team Rio Grande
MW 60+ 3 Gay Woodhouse Spradley Barr Wind Chill Cycling
SM 1-2-3 2 Kip Taylor Team Rio Grande
SM 1-2-3 3 Brett Rindt Team Rio Grande
SM 1-2-3 6 Anthony Olson Team Rio Grande
SM 1-2-3 15 Timothy Fegel NCCP-First City Cycling Team
SM 1-2-3 22 Nathanael Prewitt Team Rio Grande
SM 1-2-3 24 Nate Taggatz Team Rio Grande
SM 1-2-3 33 Mike Betley Sonic Boom Racing p/b Lucky Pie
SM 3-4 3 Michael Samelson First City Cycling
SM 3-4 11 Wyatt Gaulke Reynolds Roofing/CRJ Racing
SM 3-4 15 Alexander Marr The Phoenix Cyclery-Orbea
SM 3-4 17 Anton Smirnov The Phoenix Cyclery-Orbea
SM 3-4 28 John Lawyer NCCP-First City Cycling Team
SM 3-4 --- Miles Whedbee NCCP-First City Cycling Team
SM 4 2 Matt Schiff Unattached
SM 4 5 Kevin Krause NCCP-First City Cycling Team
SM 4 12 Aston Woy The Phoenix Cyclery-Orbea
SM 4 16 Tommy Papenthien The Phoenix Cyclery-Orbea
SM 4 18 Josh Sturgeon NCCP-First City Cycling Team
SM 4 21 Riley Williams The Phoenix Cyclery-Orbea
SM 4 22 Eric Edwards Unattached
SM 5 2 Collin Zimmerman Primal-Audi Denver
SM 5 3 Dale Manning NCCP-First City Cycling Team
SM 5 5 Tyree Wright Spradley Barr Wind Chill Cycling
SM 5 6 Kevin Osberg NCCP-First City Cycling Team
SM 5 13 Matt Cramer 9seventy Racing
SM 5 14 Robert M Wilson Spradley Barr Wind Chill Cycling
SM 5 --- Alistar Jordan NCCP-First City Cycling Team
SW 1-2-3 5 Lila Hickey Fort Follies
SW 3 1 Abby Kacena NCCP-First City Cycling Team
SW 3 2 Catherine Ortiz Unattached
SW 3 5 Heidi Gurov 9seventy Racing
SW 4-5 4 Jennifer Gerow Fort Follies
SW 4-5 5 Shareen Muldrow Spradley Barr Wind Chill Cycling
SW 4-5 10 Chris VanPatten pedal RACING